Implanty

Implant wyglądem przypomina niewielką śrubkę, która zastępuje korzeń zęba. Umożliwia on wykonanie stałej pracy protetycznej, której pacjent nie wyjmuje, tak jak w przypadku standardowej protezy, począwszy od pojedynczej koronki aż po okrężne mosty „od ucha do ucha”.
Gdy nie ma się ani jednego zęba w jamie ustnej, implanty są jedynym rozwiązaniem na pełną rekonstrukcję zgryzu. Dzięki nim, pacjent odzyskuje piękny uśmiech, który nie jest obarczony dodatkowymi zabiegami higienicznymi tak jak w przypadku prac wyjmowanych.



Z czego zrobiony jest implant?

Podstawowym materiałem z jakiego jest zrobiony implant jest tytan, tlenek glinu albo cyrkonia.
Związki te są doskonale tolerowane przez organizm, który nie traktuje ich jak ciała obcego.
Dodatkowo są bardzo wytrzymałe, co pozwala im imitować korzenie naturalnych zębów, które są poddawane wielkim obciążeniom podczas codziennych czynności.
Te dwie, niezwykle istotne właściwości pozwalają na idealne odwzorowanie naturalnych tkanek zęba, które pacjent bezpowrotnie utracił.

Na jakiej zasadzie działa?

Stomatolog umieszcza implant w kości, po uprzednim jej nawierceniu. Następnie ludzki organizm samoistnie zaczyna się goić, obrastając implant nowowytworzoną kością - proces ten jest identyczny jak w przypadku złamań kości.
Po wygojeniu się kości i zintegrowaniu się implantu razem z nią, co zwykle trwa od 3 do 6 miesięcy, stomatolog we współpracy z pracownią protetyczną może przystąpić do wykonania estetycznej pracy stałej.


Wszystkie zabiegi implantologiczne odbywają się ze ścisłą współpracą dr n. med. Pawła Aleksandrowicza – renomowanego lekarza i lekarza dentysty.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.