Przegląd stomatologiczny

Po co leczyć chorobę skoro można jej zapobiegać? Powszechnie wiadomo, że koszt zabiegów leczniczych znacznie przewyższa koszty ich zapobiegania.
Dlatego tak ważne jest przychodzenie do stomatologa na przegląd co najmniej 2 razy do roku w celu wykrycia choćby najmniejszych plam próchnicowych.
Stanowi to pierwszy element profilaktyczny, podczas którego lekarz ustala czynniki szkodliwe dla przyzębia. W zależności od stanu higieny jamy ustnej i istniejących czynników ustalany jest indywidualny program higieny jamy ustnej. 

Stomatolog ponadto jest często pierwszym lekarzem, który może zasygnalizować niepokojące zmiany w obrębie jamy ustnej i skierować do dalszej diagnostyki.
Częstość występowania nowotworów stale rośnie, a ponad 40% nowotworów głowy i szyi lokalizuje się w jamie ustnej. Niestety najczęściej rozpoznaje się je w stadium zaawansowanym. Wczesne rozpoznanie i skierowanie do specjalisty zwiększają szanse chorych na leczenie.

Mit - jak nie boli to nie chodzę do dentysty.

Nieprawda - Początkowe stadia próchnicy czy innych chorób w jamie ustnej są najczęściej bezbolesne. Gdy zacznie boleć, często są to zmiany nieodwracalne i wymagające radykalniejszych środków leczenia. Przychodząc regularnie na wizyty kontrolne można mało inwazyjnie i bezboleśnie wyleczyć początek próchnicy.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.