Co to są nakładki ortodontyczne?

 nakładka

Nakładki ortodontyczne to przezroczyste aparaty korekcyjne przesuwające zęby w pożądanym kierunku. Możesz je zdejmować w dowolnym momencie bez konieczności wizyty u dentysty. Niewidoczne nakładki wyprostują Twoje zęby, nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego.
W ramach spersonalizowanego planu leczenia stosowane są indywidualne zestawy nakładek. Dzięki nim, w przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu ortodontycznego, zęby nie tylko zostają wyprostowane, ale również skraca się czas leczenia. Za pomocą nakładek DR SMILE jesteśmy w stanie skorygować niewielkie i średnie niedoskonałości zębów. Czas leczenia zależy od konkretnego przypadku i wynosi od 3 do 12 miesięcy.

ikonki

Dlaczego lepiej leczyć nakładkami ?

komfort

Potrzebujesz tylko jednej wizyty! Otrzymujesz pełny pakiet nakładek ortodontycznych z instrukcją użytkowania od swojego dentysty.

bezpieczeństwo

Plan leczenia jest tworzony i sprawdzany przez najwyższej klasy specjalistów, którzy zadbają o Twój uśmiech.

estetyka

Nakładki ortodontyczne są dyskretne i pozwalają Ci na szeroki, piękny uśmiech także w trakcie leczenia.

skuteczność

Indywidualny plan leczenia pokaże Ci, jak docelowo będą wyglądały Twoje zęby, Tobie pozostaje tylko czekać na efekty.

cena

Koszt jest zróżnicowany w zależności od ilości par nakładek ortodontycznych i długości leczenia.

czas

Wiemy ile dla Ciebie znaczy, zaufaj nam - wszystko zależy od Twojej wady, jednak my zawsze dobieramy najbardziej optymalny plan leczenia.

 

Dodatkowo:

Przezroczyste aparaty ortodontyczne DR SMILE

•przejrzysty cennik
•krótszy czas spędzony na fotelu dentystycznym
•gwarancja jakości
•najwyższy komfort użytkownika dzięki opatentowanemu inteligentnemu zaczepowi
•bez mocowań, wszystkie aparaty są dopracowywane ręcznie


Inne systemy/aparaty ortodontyczne

•niejasne, wysokie ceny
•duża liczba wizyt kontrolnych
•konieczność stosowania mocowań utrzymujących aparat na miejscu
•aparaty ortodontyczne mają często ostre krawędzie i słabą przezierność

Galeria przypadków

Diagnoza
Wąska charakterystyka szczęki i żuchwy.
Czas leczenia
Górna szczęka: 10 miesięcy

Żuchwa: 10 miesięcy

Przedprzed1.1 Popo1.2

 

PrzedPo

 

PrzedPo

Leczenie krok po kroku

1. Każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie. Nakładki należy stosować w kolejności chronologicznej. Plastikowe woreczki oraz poszczególne nakładki są oznaczone kolejnymi numerami. Nakładki posiadają również oznaczenie OK oraz UK. Nakładki oznaczone OK zakłada się na szczękę górną, a nakładki UK są przeznaczone do założenia na żuchwę.
2. Sprawdź, czy w Twoim przypadku konieczne jest zastosowanie metody IPR (redukcji szkliwa) i po założeniu pierwszej pary nakładek korekcyjnych umów się na konsultację ze swoim lekarzem.
3. Co 2 tygodnie samodzielnie wymieniaj nakładki i noś je co najmniej przez 22 godziny na dobę.
4. Raz na dwa miesiące zgłoś się na kontrolę do swojego stomatologa.
Ma to znaczenie przede wszystkim dla przyznania gwarancji DR SMILE.
5. Dbaj o higienę jamy ustnej, myj regularnie nakładki zimną wodą i pamiętaj o ich zdejmowaniu do posiłków.
6. Dla utrwalenia efektu estetycznego zalecamy stosowanie naszego aparatu retencyjnego, który otrzymasz wraz z nakładkami.
Zakłada się go bezpośrednio po leczeniu i nosi przez pierwszych 6 tygodni, dokładnie tak samo jak nakładki korekcyjne. Potem zakłada się go już tylko na noc. Pomaga on zębom przyzwyczaić się do nowej pozycji oraz utrwalić efekt leczenia.

Jak postępować z nakładkami

ZAKŁADANIE

Ostrożnie i równomiernie wciśnij nakładki na zęby – najpierw na przednie, a potem na tylne. Nakładki powinny łagodnie wskoczyć na swoje miejsce. Wsuń nakładki na zęby palcami, nie zagryzając ich.


WYJMOWANIE

Koniuszkami palców ostrożnie zdejmij nakładki z zębów. Najpierw z tylnych, a potem z przednich. Nakładki powinny łatwo wyskoczyć. Na początku może to wymagać kilku prób.
Nie martw się, jeśli nie uda Ci się wyjąć nakładek natychmiast!

Pod żadnym pozorem nie próbuj ich wyjąć za pomocą przedmiotu o ostrych krawędziach! Możesz się skaleczyć i uszkodzić nakładki korekcyjne.


CZYSZCZENIE

Myj nakładki korekcyjne pod bieżącą, zimną wodą, aż będą czyste. Plamy czy resztki jedzenia możesz delikatnie usunąć szczoteczką do zębów. Raz w tygodniu możesz użyć tabletek do
czyszczenia, które kupisz w dziale produktów do pielęgnacji jamy ustnej w każdej drogerii.
Nie stosuj tabletek częściej niż raz w tygodniu, ponieważ mogą uszkodzić tworzywo, z jakiego są wykonane Twoje nakładki. Nie używaj płynu do płukania jamy ustnej ani innych środków
czyszczących, bowiem mogą one uszkodzić nakładki korekcyjne.

Nakazy

SPANIE Z NAKŁADKAMI KOREKCYJNYMI

Nakładki powinny być założone także podczas snu.


CHROŃ SWOJE NAKŁADKI

Chroń swoje nakładki przed słońcem i wysokimi temperaturami, które mogą spowodować ich odkształcenie! Trzymaj je także poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych!


ZDROWIE TWOICH ZĘBÓW

Aby Twoje zęby i dziąsła były zdrowe, przeprowadzaj regularne kontrole u dentysty, także podczas leczenia przy użyciu nakładek korekcyjnych! Ponadto do codziennej higieny jamy ustnej zalecamy stosowanie nici dentystycznej.

 

Zakazy

 

JEDZENIE I PICIE

Przed jedzeniem zawsze należy wyjmować nakładki i zakładać ponownie dopiero po umyciu zębów. Umyj dokładnie ręce, zanim dotkniesz nakładek. Podczas noszenia nakładek korekcyjnych pij tylko zimną wodę. Gorące napoje mogą odkształcić i uszkodzić nakładki. Napoje zawierające cukier czy kwas mogą gromadzić się pod nakładkami. Może to stworzyć
dogodne warunki do rozwoju próchnicy czy innych chorób zębów.


PALENIE TYTONIU

Przed paleniem należy koniecznie wyjąć nakładki korekcyjne, ponieważ dym może je przebarwić, powodując nieestetyczne naloty.


GUMA DO ŻUCIA

Podczas noszenia nakładek nie należy żuć gumy. Nakładki mogę się bowiem skleić.

Szybka pomoc przy dr Smile

NAKŁADKI ULEGŁY USZKODZENIU LUB ZOSTAŁY ZGUBIONE

Bez paniki! Koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem stomatologiem.
Wykonamy dla Ciebie duplikat zgubionej lub zniszczonej nakładki.
Ewentualnie lekarz zdecyduje, czy możesz pominąć ten etap leczenia i zacząć korzystać z następnego zestawu.


NADWRAŻLIWOŚĆ NA TLE ALERGICZNYM

W bardzo rzadkich przypadkach pacjenci reagują wrażliwie lub alergicznie na materiał, z jakiego są wykonane nakładki. W razie wystąpienia tej mało prawdopodobnej reakcji natychmiast przerwij stosowanie nakładek i zwróć się do lekarza. Poinformuj także nasz serwis.


SEPLENIENIE

Nierzadko w początkowej fazie noszenia nakładek korekcyjnych
występuje lekkie seplenienie. Po kilku dniach przyzwyczaisz się do nakładek i seplenienie powinno ustąpić.


BÓL

Jeśli podczas noszenia nakładek odczuwasz ostry ból lub cały czas czujesz się źle, natychmiast przerwij leczenie i skontaktuj się ze swoim lekarzem stomatologiem.


WRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

Nienaturalne odczuwanie zębów podczas leczenia jest całkowicie normalne – przecież poddawane korekcji zęby przemieszczają się i zmieniają pozycję! Po wyjęciu nakładek możesz mieć wrażenie, że Twoje zęby są nieco luźne. Natomiast podczas noszenia
nakładek możesz odczuwać lekki ucisk.


KRWAWIĄCE DZIĄSŁA

Jeśli podczas leczenia często krwawią Ci dziąsła, sprawdź, czy nakładki są idealnie dopasowane i nie wżynają się w dziąsła. W takim wypadku możemy dopasować Twoje nakładki w gabinecie u Twojego lekarza.

W przypadku krwawiących dziąseł szczególnie dbaj o higienę jamy ustnej.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.