Leczenie parodontozy

Paradontoza jest problematyczną chorobą przyzębia, której nie da się wyleczyć ale da się ją zatrzymać i kontrolować przy ścisłej współpracy pacjenta i lekarza stomatologa.

Należy regularnie przychodzić na wizyty kontrolne do stomatologa, który będzie monitorował przebieg i rozwój choroby oraz w miarę potrzeby będzie oczyszczać zęby z kamienia nazębnego i nalotów przy pomocy scalingu i piaskowania. Dodatkowo zalecany jest kiretaż kieszeni przyzębnych i płukanie ich substancjami leczniczymi.

Często jednak choroba jest już na tyle zaawansowana, że zęby przednie dolne są rozchwiane. Wtedy poleca się ich zszynowanie przy pomocy taśmy z włókna szklanego, co uchroni je przed przedwczesnym wypadnięciem i zabezpieczy przed nadmierną ruchomością, zablokowując je i zapewniając komfort pacjentowi.
Taśma z włókna szklanego firmy Arcona stanowi idealne rozwiązanie tego problemu, a dodatkowo zapewnia estetyczny wygląd pacjenta, gdyż jest przymocowana od strony języka materiałem w kolorze zębów i jest niezauważalna w codziennym życiu. Jest na tyle cienka i wytrzymała, że pacjent nie odczuje żadnego dyskomfortu, a po pewnym czasie zapomni o jej istnieniu!
Należy jednak pamiętać, że zastosowanie tej metody jest możliwe tylko przy ścisłej współpracy lekarza z pacjentem i utrzymaniu prawidłowej, rygorystycznej higieny jamy ustnej przez chorego.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.