Usuwanie zębów


Mit -
usuwanie zęba zawsze boli!

Nieprawda. W świetle współczesnej stomatologii, dostępnych środków farmakologicznych i narzędzi, podstawową zasadą ekstrakcji jest bezbolesność zabiegu. Odpowiednie znieczulenie jest jedną z najważniejszych procedur podczas tego zabiegu. Dla osób bojących się ukłucia igły, polecamy wcześniejsze znieczulenie dziąsła przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego, co umożliwi bezbolesne wkłucie. Należy pamiętać jednak, że każdy ząb i kość, w której tkwi ten ząb są inne u każdego człowieka i postępowanie w przypadku usunięcia jednego zęba u pierwszego pacjenta może nie być takie samo jak u drugiego pacjenta z tym samym problemem.

Nacięcie i drenaż ropni

W przypadku zaawansowanego ropnego zapalenia tkanek około wierzchołkowych należy odbarczyć zęba i umożliwić odpływ płynu ropno-surowiczego. Dodatkowo należy zęba przeleczyć kanałowo, a u niektórych osób polecić antybiotykoterapię doustną.

Hemisekcja i Radisekcja

Jest to warunkowe leczenie zębów bardzo zniszczonych zarówno próchnicowo jak i w wyniku różnych urazów czy periodontopatii.
Hemisekcja polega na usunięciu jednego z korzeni zębów razem z częścią korony w przypadku zębów wielokorzeniowych.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.