Lakowanie + PRR

Lakowanie, czyli profilaktyczne wypełnianie bruzd i zagłębień na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych w ramach prewencji próchnicy. Polega na oczyszczeniu zdrowych, świeżo wyrzniętych zębów stałych i zastosowaniu płynnego materiału uwalniającego fluor, który zapobiega gromadzeniu się drobnoustrojów w trudnych do oczyszczenia miejscach.
Bruzdy zębów trzonowych mogą mieć niekorzystną budowę anatomiczną z wąskim wejściem, co stwarza duże ryzyko próchnicy, przy niemożliwości oczyszczenia ich szczotką, nawet profesjonalną.

Dodatkowo, gdy stwierdza się początkową próchnicę w anatomicznym zagłębieniu zęba, może zajść potrzeba tzw. poszerzonego lakowania. Polega ono na otwarciu bruzdy lub opracowaniu ubytku metodą bezwiertłową, przy pomocy piaskarki abrazyjnej, która umożliwia szybkie i bezbolesne usunięcie zdemineralizowanych tkanek twardych zęba, by następnie uzupełnić ubytek jak w przypadku klasycznego lakowania płynnym materiałem uwalniającym fluor w kolorze naturalnych zębów.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.