Dobrze leczyć to dobrze widzieć

mikroskopDobra widoczność jest podstawą prowadzenia prawidłowego leczenia stomatologicznego.

Na możliwość dobrej widoczności wpływają bezpośrednio: oświetlenie, wyposażenie gabinetu, odpowiednie ustawienie pacjenta oraz właściwa pozycja lekarza. Stosowane obecnie powiększenia (lupy zabiegowe) dla poprawienia ostrości widzenia, a tym samym osiągnięcia lepszych wyników terapeutycznych, a także estetycznych to wymóg obecnych czasów.

Jednak dopiero użycie specjalnego mikroskopu zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej) daje lekarzowi stomatologowi nowe możliwości terapeutyczne pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów oraz co też jest nie bez znaczenia na komfort pracy lekarza.

Obecnie pewien procent lekarzy stomatologów zajmujących się głównie endodoncją używa już mikroskopów i liczba ich rośnie z roku na rok. Bardzo prawdopodobnym jest, że za kilka lat mikroskop stanie się niezbędną aparaturą w wyposażeniu lekarza endodonty, jak również lekarza stomatologii ogólnej służąc przy wykonywaniu rożnych innych zabiegów nie tylko przy leczeniu kanałowym (np. badanie profilaktyczne przeprowadzone pod mikroskopem pozwala na wykrycie nieszczelności wypełnień oraz próchnicy początkowej w bruzdach i szczelinach szkliwa).

 

Zastosowanie mikroskopu, czyli dużych powiększeń 6x, 10x, 16x, 25x w połączeniu z silniejszym, odpowiednio skupionym światłem pozwala na wykonywanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe. Dotyczy to: odnalezienia ujść dodatkowych kanałów, odnalezienia ujść i udrożnienia kanałów uważanych bez powiększenia za niedrożne, a także prawidłowego opracowania tych, które mają nietypową budowę anatomiczną.Istotna jest możliwość usuwania z kanałów pod kontrola wzroku złamanych instrumentów endodontycznych, zamykania perforacji, resorbcji wewnętrznej i zewnętrznej, wykonywania zabiegów chirurgii endodontycznej oraz wielu innych precyzyjnych zabiegów wymagających dobrej widoczności i oświetlenia.

kaps

Kaps- niemieckie wykonanie, zachodnie standardy

kaps

Firma KARL KAPS, jeden z czołowych producentów mikroskopów medycznych na świecie, zdobyła uznanie w ponad siedemdziesięciu krajach. Doświadczenie jakie niesie ze sobą 50 lat obecności na rynku, najnowocześniejsze metody projektowania wspomaganego komputerowo oraz solidność i dokładność sprawiają, że mikroskopy medyczne oraz akcesoria firmy Kaps są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom stawianym przez dzisiejszą medycynę.

 

ERGONOMIA:

Mikroskopy KARL KAPS zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić lekarzowi maksymalny poziom ergonomii i wygody. Głowicę można łatwo regulować w trzech płaszczyznach ustawiając ją stabilnie w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem.
Mikroskop dopasowuje się do lekarza, nie odwrotnie!

NAJWYŻSZA PRECYZJA:

Czynnikiem mającym decydujący wpływ na efekty leczenia jest możliwość zobaczenia szczegółów w obrębie pola zabiegowego. Połączenie wysokiej jakości oświetlenia i precyzyjnej optyki o dużej głębi ostrości zapewnia idealną widoczność podczas zabiegu - widziany obraz staje się wyraźny i w pełni trójwymiarowy.
Leczyć można tylko to, co widać!

MODUŁOWA KONSTRUKCJA:

Każdy mikroskop firmy KARL KAPS można sukcesywnie rozbudowywać o dodatkowe opcje sprzętowe, dzięki czemu mikroskop "rozwija się wraz z lekarzem".Można samemu skonstruować swój wymarzony mikroskop!

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA:

Firma KARL KAPS należy do ścisłej światowej czołówki pod względem wdrażanych innowacji technicznych.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.