Lakierowanie czyli fluoryzacja miejscowa

Mechanizm profilaktycznego działania fluoru jest od dawna potwierdzony klinicznie. Wbudowuje się w szkliwo, powodując, że staje się ono odporne na działanie kwasów zawartych w codziennej diecie.

W świetle współczesnych badań fluor działa przeciwpróchnicowo i jest bezpieczny w stosowaniu. Dodatkowo, stosowany u dzieci przyczynia się do zmniejszenia częstości występowania wad zgryzu i chorób przyzębia.

Najlepsze efekty fluoryzacji obserwuje się po uprzednim profesjonalnym czyszczeniu zębów.
W naszym gabinecie oferujemy standardowe preparaty takie jak : FluorProtector i Duraphat.

Dodatkowo proponujemy preparaty Clean Pro Varnish White, Tooth Mousse lub Mi Paste, które poza fluorem zawierają także jony wapnia i fosforu, które również stanowią budulec dla tkanek twardych zęba, co jeszcze bardziej przyczynia się do ich remineralizacji, odbudowy i ochrony przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

 

Lakowanie + PRR

Lakowanie, czyli profilaktyczne wypełnianie bruzd i zagłębień na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych w ramach prewencji próchnicy. Polega na oczyszczeniu zdrowych, świeżo wyrzniętych zębów stałych i zastosowaniu płynnego materiału uwalniającego fluor, który zapobiega gromadzeniu się drobnoustrojów w trudnych do oczyszczenia miejscach.
Bruzdy zębów trzonowych mogą mieć niekorzystną budowę anatomiczną z wąskim wejściem, co stwarza duże ryzyko próchnicy, przy niemożliwości oczyszczenia ich szczotką, nawet profesjonalną.

Dodatkowo, gdy stwierdza się początkową próchnicę w anatomicznym zagłębieniu zęba, może zajść potrzeba tzw. Poszerzonego lakowania. Polega ono na otwarciu bruzdy lub opracowaniu ubytku metodą bezwiertłową, przy pomocy piaskarki abrazyjnej, która umożliwia szybkie i bezbolesne usunięcie zdemineralizowanych tkanek twardych zęba, by następnie uzupełnić ubytek jak w przypadku klasycznego lakowania płynnym materiałem uwalniającym fluor w kolorze naturalnych zębów.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.