Korona


Jest to praca cementowana na stałe w jamie ustnej pacjenta, wykonana przez technika laboratoryjnego.
Jeśli kształt zęba jest niekorzystny, jest pełen wypełnień, albo jest już bardzo zniszczony przez próchnicę lekarz stomatolog przy współpracy z laboratorium protetycznym może po uprzednim odpowiednim oszlifowaniu zęba wykonać specjalną czapeczkę, tzw. koronę, która idealnie odtworzy zarówno kształt jak i kolor zęba, przywracając jemu utracone funkcje oraz estetykę.

Wyróżniamy korony metalowe (ze specjalnych stopów) licowane porcelaną, korony z tlenku cyrkonu licowane również porcelaną oraz prace pełnoceramiczne, które są całkowicie wykonane z porcelany.
Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety.
Korony metalowe licowane porcelaną są najtańszym rozwiązaniem, jednak zdarza się, że metaliczny siny kolor czapeczki prześwieca przez porcelanę i nie jest to zadowalający efekt, szczególnie dla osób bardzo wymagających pod względem estetycznym.
Korony z tlenku cyrkonu licowane porcelaną są zdecydowanie bardziej estetyczne, jednak również droższe. Spowodowane jest to specjalną technologią obróbki tlenku cyrkonu.

Obecnie pobieramy wyciski cyfrowo! czytaj więcej

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.