Szyny relaksacyjne

Często z powodów emocjonalnych takich jak stres, organizm ludzki odreagowuje w nocy, powodując zgrzytanie zębami. Poza oczywistą koniecznością wyeliminowania czynnika stresogennego można również zapobiec nieprzyjemnym skutkom zgrzytania poprzez wykonanie szyn relaksacyjnych indywidualnie pod uzębienie pacjenta.
Tą samą metodą można również złagodzić objawy bruksizmu.

Botox

Poza oczywistym zastosowaniem Botoxu w usuwaniu zmarszczek, znalazł on również zastosowanie w leczeniu bruksizmu. Chorobę tę można złagodzić poprzez wstrzyknięcie danego preparatu do mięśnia żwacza. Proces ten należy powtarzać, ponieważ wraz z upływem czasu Botox się rozkłada. Jednak jest to najskuteczniejsza metoda leczenia tej dolegliwości.
Również w przypadku tzw. „gummy smile” można użyć Botoxu. Nastrzykuje się mięsień dźwigacz wargi górnej, czego skutkiem jest uśmiechanie się bez pokazywania dziąseł górnych zębów.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.